Skip to Content

Blackjack Kaç Kart Çekilir

February 15, 2022 • admin

Blackjack kaç kart çekilir: Blackjack oyununda kart çekmek kesinlikle sürecin bir parçası olarak tanımlanır. Ancak bunun için oyun süresince belli şartların oluşması lazım. Bu detaylar büyük önem arz eder. Blackjack katılımını yapan kişiler bu anlamda rahatlıkla bilgi sahibi olabilmek için yazımızı okuyabilirler.

Blackjack Kart Çekme Nedir?

Blackjack kaç kart çekilir: Blackjack kart çekmek bir hamle olarak dikkat çeker. Bunun her zaman zorunlu olmadığının altını çizmek lazım. Burada önemli olan temel nokta ise katılımı sağlamış olan kişinin yapmış olduğu tercihlerdir. Blackjack kart çekimi zaman zaman el durumuna göre çok büyük bir avantaj sağlayabilir. Ancak kesinlikle sayıların toplamına bakılmasının sonrasında bu tip bir hamlenin yerine getirilmesi lazım. Oyun dilinde buna da hit adı verilir. Buna ek olarak kart al şeklinde de tanımlanması söz konusudur.

Blackjack Kart Çekme Neden Yapılır?

Blackjack kaç kart çekilir: Blackjack kart çekme nedenleri farklılık arz etse bile genel olarak temel amacın kazanmak olduğunu hemen ifade etmek lazım. Hemen bunun belli örneklerini vermek gerekiyor. Diyelim ki elinizde 16 sayısı var. Buna göre yeni bir kart almak ya da bir diğer ifadeyle kağıt çekmek sizin için dezavantaja dönüşebilir. Çünkü gelen kartın her daim 21 sayısını geçme ihtimali vardır. El yüksek olmasından bu normaldir.

Blackjack oyununda kart almak, 21 sayısına ulaşmak veya buna yakın bir rakamı elde etmek için yapılmış olduğundan, düşük toplamlı ellerde bunun gerçekleştirilmesi mantıklı olacaktır. Buna göre yine bir örnek verecek olursak, elinizde toplamda 10 ya da 11 gibi rakamlar varsa kasadan kart istemek oyunu kazanmak anlamına gelebilir. Büyük bir sayı geldiğinde el 21 olduğunda veya buna çok yaklaştığında ortaya koyulmuş olan paranın tümünün alınması mümkün olacaktır.

Genellikle elinden memnun olmayan kişilerin bu tip bir hamleyi yapmış olduğunu görmekteyiz. Kartların dağıtılmasının sonrasında elin açılmasıyla beraber çok düşük olması halinde bunu telafi etmek lazım. Blackjack online oyun kart çekimi işte bunun sonrasında gerçekleştirilir. Buna ek olarak yere kasa tarafından açılmış olan ilk kağıdın da göz önünde bulundurulmasına göre hareket edebilirsiniz.

Blackjack Kaç Tane Kart Çekilir?

Blackjack kaç kart çekilir: Blackjack oyununda kart çekme sayısı her daim merak edilen bir konusudur. Bunun sınırsız olduğunu hemen ifade etmek lazım. Yani oyunda dilediğiniz kadar kart alabilirsiniz. Elbette bu anlamda el durumunun kontrol edilmesi kesinlikle mühimdir. Bazen 1 kart yeterli olabilir. Bunun tam tersi örnekleri de söz konusudur. En az 2 kart çekmek zorunda kalabilirsiniz. Bu açıdan bakıldığı zaman her şeyin oyunu tercihleriyle yüzde yüz alakalı olduğunu söylemek gerekiyor.

Tabi ki burada unutulmayacak olan şey ise elin durumudur. Çok yüksek ellerin gelmesi durumunda genellikle buna gerek kalmaz. Bunun yanı sıra tam tersi hallerin de ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bunun gibi nedenlerin göz önünde bulundurulması ve ona göre hamlenin gerçekleştirilmesi dikkat edilmesi gereken şeydir.

Blackjack Kart Çekme Avantaj Sağlar mı?

Blackjack kaç kart çekilir: Blackjack kart çekme avantajları her daim öne çıkar. Burada oyuncunun temel amacı kazanmaktır. Ancak bunun sürekli yapılmasına gerek yoktur. Elin dağıtılmasından hemen sonra duruma bakılır. Genellikle değerlerin toplamı çok düşük olduğunda bu açığı kapatabilmek ve 21 sayısına ulaşabilmek adına yeni bir kartın istenmesi mantıklı olacaktır. Tabi ki gerekli şartların sağlanması mühimdir. Kart çekmek bazen oyuncu için kötü bir sonuç anlamına da gelebilir. Örneğin yeni kartla beraber eldeki sayıların toplamı 21’den fazla olduğunda bunun anlamı oyun dışı kalmak demektir.

Blackjack Kart Çekme Hangi Sitelerden Yapılır?

Blackjack oyununda kart çekme yapılacak siteler sayıca çok olmalarının yanı sıra aynı zamanda bunların güvenilir olduğunu görmekteyiz. Ancak aralarında yerli iddaa işletmeleri hiçbir zaman yoktur. Bundan dolayı kesinlikle yabancı olan bu ofisler üzerinden alınacak üyelik sonrasında yatırımla beraber oyun katılımının tamamlanması esastır. Güvenilir, canlı yardımı olan, mobil uyumlu, Türkçe tasarlanmış site üzerinden şansınızı bu oyun ile denemeye başlarken buna ek olarak kart çekme opsiyonunu da kullanabilirsiniz.

Blackjack Kart Değerleri Nasıldır?

Blackjack oyununda kart değerleri denildiği zaman hemen şunları söylemek lazım;

  • Değer bakımından farklılık içeren ve aynı zamanda duruma göre değişen kart as olarak karşımıza çıkar. Çünkü gidişata, oyuna ve ele bakılarak bunu ister 11 isterseniz de 1 şeklinde kullanabilirsiniz.

  • Üzerinde papaz, vale ve son olarak kız görselinin bulunmuş olduğu kartlarda değer değişiklik göstermeden 10 şeklinde kabul edilmiştir.

  • Resimsiz olan ve As haricinde kalmış kartlarda ise farklılık söz konusu değildir.

Blackjack Oyun Kuralları Nelerdir?

Blackjack oyun kriter ve kuralları kesinlikle önem arz etmesinden dolayı bunların bilinmesi lazım. 7 kişiyle oyunun oynanması temel bir kural olarak karşımıza çıkarken bunun yanı sıra deste sayısının maksimum 8 olduğunu da görmekteyiz. Katılım sonrasında yatırımı yapmış olan bir kişi, kendisine dağıtılmış olan kartlar üzerinden 21 sayısını yakalamak zorundadır. Bunun yanı sıra oyunda yan betler de mevcuttur.

S.S.S

Blackjack oyununda kart çekmek sınırlı mıdır?

Bu konuda herhangi bir sınır söz konusu olmamakla beraber genellikle fazla kart çekmenin dezavantaj olduğunu ifade etmek lazım.

Blackjack oyununda kartların çekimi nasıl yapılır?

Kart çekmek isteyen kişiler bunu sözlü bir biçimde ifade ederek krupiyeden talep ederler.

Blackjack oyununda AS değerleri nasıldır?

Blackjack oyunu içinde yer alan As duruma göre farklı bir biçimde değerlendirilir. Bu da 1 veya 11 olarak kabul edilir.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.