Skip to Content

Blackjack Kart Puanları

February 20, 2022 • admin

Blackjack kart puanları, oyun içinde kullanılan kağıtların sayısal değerini ifade eder. Birden fazla kart olmasının yanı sıra bunların karşılığı olan puanların farklılık göstermiş olduğunu görmekteyiz. Bu anlamda yazımızda bu konu hakkındaki detayların tümüne değinilmiştir.

Blackjack Resimli Kartların Puanları Nasıldır?

Blackjack oyunundaki resimli kartların puanları kesinlikle katılımı sağlayacak olan kişiler tarafından bilinmelidir. Blackjack hem heyecan verici hem de genel olarak kazanımın kolay olduğu bir oyundur. 1 desteden 8 desteye kadar oyunda kartların bulunması söz konusudur. Blackjack oyunundaki kartların puanları farklılık göstermesinden dolayı erişimi sağlamış olan kişiler bunlar hakkında bilgi sahibi olmak zorundadırlar.

Buna göre üzerinde resim olan kartlardan bahsetmek gerekirse; kız, papaz ve son olarak vale karşımıza çıkar. Her biri için de 10 sayısının kabul edilmesinden ötürü, 21 oynarken bu kurala göre hareket edilmesi şarttır. Böylelikle oyunda kazanım elde etmeye çalışırken, hatasız bir deneyim yaşamış olursunuz.

Blackjack As Kartının Puanları Nasıldır?

Blackjack oyununda yer alan As kartı şu özellikleri ile dikkat çeker;

  • As en çok istenen ve sahip olunması durumunda avantaj sunan bir kart olmasından ötürü kesinlikle öne çıkar. Bundan dolayı adeta bir joker formatında olduğunun altını çizmek lazım.

  • Blackjack oyunu kart puanları söz konusu olduğunda as 1 olarak kullanılabilir. Yani 1 değerine sahiptir ve bunun yerine geçer.

  • Diğer tüm kağıtlardan farklı olmasından ötürü daha farklı bir opsiyon da oyunculara sunulur ve bu da 11 şeklindedir. Bundan dolayı 1 ve 11 olmak üzere iki değişik değeri vardır.

Blackjack kart değerleri açısından bakıldığında as kesinlikle özel olarak kabul edilir. En çok merak edilen nokta ise hangi karşılığının kullanılması gerektiğidir. Bu anlamda seçim yapmak oyun katılımını gerçekleştirmiş olan kişiye bırakılmıştır. Yani elde yer alan diğer sayıları ve kartları da göz önünde bulundurduktan sonra buna karar verebiliriniz.

Blackjack Diğer Kartların Puanları Nasıldır?

Blackjack diğer kağıtların puanlanması mühimdir. Oyun içinde yukarıda bahsetmiş olduğumuz kartların haricinde daha farklı olan opsiyonlar da söz konusudur. Bunlar 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ve son olarak 10 şeklinde karşımıza çıkar. Hepsinde değerlerin aynı olduğunun altını çizmek lazım. Yani elinizde 9 varsa bunu 9 olarak kullanabilirsiniz. 8 söz konusu ise yine bu 8 olacaktır.

Blackjack kart puanları her açıdan büyük bir önem arz etmesinin yanı sıra kart türleri de çok klasiktir. Gerek sinek gerek as olarak bilinen kartların renkleri siyahtır. Bunun haricinde kalmış olanlarda ise karo ile kupa vardır. Bu kağıtlar kırmızı renkler kullanılarak tasarlanmıştır. En çok merak edilen nokta ise hangilerinin üstün olduğudur. Blackjack oyununda bunların hiçbir önemi yoktur. Yani kart türü sıralaması bulunmadığından kağıtların üstünde yer alan değerlere göre hareket edilmesi gerekiyor.

Blackjack Kart Puanları Neden Önemli?

Blackjack kart puanlarının önemi her daim üst seviyededir ve zaten oyunun ana temasını da bu oluşturur. Çünkü oyunun amacı nettir ve o da sahip olunan kartların toplam değeri olarak karşımıza çıkar. Bunun 21 olması halinde kazanmış olursunuz. 21 sayısını elde etmek birkaç farklı şekilde mümkündür.

Buna göre dağıtılmış olan iki kartın sonrasında eğer toplam 21 olursa süreç biter ve oyunun galibi olarak kazanım sağlarsanız. Bazen ise iki kartla bunun sağlanması söz konusu olmadığından yerden kart çekilmesi gibi bir işlemin yerine getirilmesi lazım. Böylelikle amaca ulaşabilirsiniz. Tabi ki bu anlamda Blackjack kart puanları mühim olduğundan bunu hiçbir şekilde unutmamak lazım.

Blackjack Kartları Nasıl Dağıtılır?

Blackjack kartlarının dağıtılması belli kurallara göre yapılır ve bunu her zaman oyunu yöneten kişi olarak bilinen krupiye gerçekleştirmek zorundadır. Hemen erişim ve yatırım sonrasında ortaya belli miktarda bir betin konulması lazım. Bunun sağlanmasından sonra canlı ekran üzerinden giriş yapılan oyunda kartların karıştırılması aşamasına geçilir. İkiye bölünmesinin sonrasında her oyuncuya 2 tane olacak şekilde bunlar verilir. Böylelikle süreç tamamlanır.

Bu oyunda el durumu büyük bir önem arz etmesinden ötürü katılımı sağlamış olan kişiler, kasadan minimum 1 tane olmak üzere kart isteme hakkına sahip olurlar. Belli dönemlerde bunun 2 adet olması konusunda da hiçbir sıkıntı söz konusu değildir. Bundan dolayı seçim hakkı kişiye bırakılmıştır.

Blackjack Oyununda Kurallar Nasıldır?

Blackjack oyununda kurallar ve kriterler öne çıkarken bunlar şöyledir;

  • 7 kişi ile minimum 1 maksimum 8 deste ile oynanan bir canlı casino oyunudur.

  • TL olarak tanımlanmış meblağın yatırılmasından sonra katılım rahatlıkla sağlanır.

  • Blackjack kart puanları bilinmek zorundadır ve buna göre hareket edilir.

  • Tek bir amaç öne çıkar ve o da elin toplamının 21 olmasını sağlamak şeklindedir.

Blackjack Oyununda Kazanma Nasıl Olur?

Blackjack oyununda kazanım elde etmek kesinlikle belli kriterlerin tamamlanmasıyla mümkündür. 21 sayısını yakalamak bunların başında gelir. Ayrıca kasanın elindeki kartların toplamını geçmek bir diğer kazanma türü olarak karşımıza çıkar. Oyunda başarılı olmanın yolları; kuralları bilmek, taktik bilmek ve doğru zamanda doğru hamle yapmak olarak tanımlanır.

S.S.S

Blackjack oyununda vale, kız ve papaz kartlarının değeri nasıldır?

Blackjack üzerinden katılımı sağlamış olan kişiler, renkli kartların değerinin 10 olduğunu bilmek zorundadırlar.

Blackjack oyununda as nasıl kullanılır?

As son derece özel olmasının yanı sıra aynı zamanda joker gibi tercih edilir. Bundan dolayı bazen 11 bazen ise 1 şeklinde kullanılması noktasında seçim oyuncuya aittir.

Blackjack oyununda sayılı olan kartların değeri nasıldır?

Tüm üzerinde sayı simgesi olan kartlar aynı şekilde kabul edilirler.

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.